SAUNA INFRARED kwarcowa

Chudniesz i zdrowiejesz

Seans w saunie infrared określany często jako pasywny trening, który bez intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii. W ciągu 30 min pobytu w saunie można stracić do 900 kalorii. Suna infrared to sauna sucha niskotemperaturowa ( od 40-65 stopni), dzięki temu przebywanie w niej jest bardziej komfortowe niż w tradycyjnych saunach. Tylko 20% energii podczerwonej podgrzewa powietrze w saunie, pozostałe 80% przenika w głąb organizmu aż do 4 cm. Ciepło rozgrzewa głębokie warstwy skóry oraz mięśnie. Temperaturę w saunie można ustawić do 40-65 stopni a jeżeli ktoś ma dyskomfort zostawić otwarte drzwi. Bo w saunie infrared najważniejsze jest zdrowotne, lecznicze i jednocześnie odchudzające działanie promieniowania. Podczas pobytu w saunie infrrared wydalona zostaje 2-u krotnie większa ilość potu, 3-szy krotnie większa ilość substancji toksycznych a odtruwanie organizmu jest aż 6-ścio krotnie większe niż np. w tradycyjnej saunie fińskiej. Lecznicze działanie sauny infrared przy różnych dolegliwościach jest udowodnione naukowo. Z sauny infrared wykorzystywane są np. przy terapiach leczenia zaburzeń odporności u dzieci.

Porównanie działania sauny infrared a sauny traycyjnej.

Sauna infrared Sauna traydycyjna ( fińska lub parowa)
Temperatura 40-65 stopni 60-120 stopni
Wnikanie ciepła wnikanie wewnętrzne na głębokość 4 cm nagrzewanie powierzchniowe
Ubranie nago, w ręczniku lub w ubraniu (polecane nago w ręczniku) nago
Drzwi mogą być otwarte lub uchylone zamknięte
Żródło ciepła

promienniki infrared kwarcowe (emitujące spektrum IR-A, IR-B, IR-C ), w działaniu podobne do słonecznych ale bez szkodliwego promieniowania UV,

dodatkowy panel termiczny Infrared pomiędzy promiennikami na ścianie tylnej sauny. Jego umiejscowienie między promiennikami zapewnia optymalne ciepło w całej kabinie oraz brak miejsc chłodniejszych w saunie.

piec grzejący powietrze
Spalanie kalorii do 900 kalorii do 300-400 kalorii

Rezultaty:

Wskazania:

Funkcje:

Promieniowanie Infrared (podczerwień)

Inaczej zwane energią życia. Promienie przenikają nasze ciało do wewnątrz rozgrzewając je. Ciepło dociera aż do 4 cm wewnątrz, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawiając krążenie i usuwając toksyny. Dlatego jest tak istotne w walce z cellulitem. Podczerwień usprawnia pracę układu oddechowego, nerek, układu krążenia i uspokaja. To dobroczynne promieniowanie jest doskonałe w leczeniu bóli mięśni, pleców, zaburzeniach krążenia, migrenach oraz bezsenności. Jednocześnie odtruwając cały organizm oczyszcza skórę i wspomaga odchudzanie.

Aromoterapia

To wykorzystywanie olejków eterycznych w celu leczenia , uzdrawiania naszego organizmu. Nasza sauna wyposażona jest w specjalny zbiorniczek na naturalny olejek roślinny umieszczony nad ekranem grzewczym.

W zależności od tego jaki olejek zostanie umieszczony w saunie będzie on np.: działał relaksacyjnie, odstresowująco, pobudzająco, leczniczo lub wygładzająco skórę. Np. olejek z sosny polecany przy kłopotach z zatokami, olejek

Koloroterapia

Ma na celu terapię odpowiednio dobranym kolorem. Barwa światła działa na cały organizm, pobudzając mózg, wywołując reakcję w całym organizmie. Przed wejściem do sauny możecie Państwo wybrać kolor oświetlenia. np

Radio CD

Nasza sauna jest wyposażona w radio oraz odtwarzacz płyt cd

Czas trwania: do wyboru seans 20 lub 30 min

Najlepsze efekty osiągamy przy 30 min sesji w saunie oraz temperaturze 50 stopni

Jak przygotować do wejścia do sauny?

Jak się ubieramy?

Co zabieramy ze sobą?

Podczas sesji w saunie infrared

Relaksujemy się. Delektujemy się wybranym olejkiem zapachowym, poddajemy się koloroterapi słuchamy muzyki.

UWAGA!

Nie należy dotykać żarówki ani urządzeń grzewczych. Nie należy polewać wodą promiennika podczerwieni co może doprowadzić do porażenia prądem lub uszkodzić saunę. Nie wolno pozostawiać ubrań ani ręczników w saunie, można spowodować pożar.

Przeciwskazania

Należy zachować szczególną ostrożność przy implantach chirurgicznych, wszczepionych silkonach i przyjmowaniu preparatów farmakologicznych w tym także różnego rodzaju maści , żeli i kremów leczniczych – korzystanie z sauny na podczerwień (infrared) należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem przed rozpoczęciem korzystania.