OPALANIE NATRYSKOWE:

Opalanie natryskowe, inaczej nazywane Airbrush Tanning, jest jedną z bezpiecznych metod opalania. Dodatkową zaletą jest to, że skóra nabiera ładnej, zdrowo wyglądającej opalenizny.

Ta metoda polega na spryskaniu ciała odpowiednim barwnikiem. Pokrywa skórę delikatnym odcieniem brązu i dodatkowo nawilża oraz odżywia skórę. Co istotne, tego typu opalenizna nie powstaje w wyniku kontaktu naskórka z promieniowaniem ultrafioletowym – dzieje się tak podczas opalania na słońcu bądź zwykłą metodą w solarium.

Preparat stosowany do opalania natryskowego jest bezpieczny i łagodny dla skóry. Co istotnie nie wywołuje alergii czy podrażnień. Zawdzięcza to składowi wolnemu od alkoholu oraz parabenów. Kiedy produkt zostanie nałożony na skórę, oddziałuje na aminokwasy i w ten sposób delikatnie pobudza produkcje melaniny. Efekt opalania jest natychmiastowy.

JAK NALEŻY SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO OPALANIA NATRYSKOWEGO?

Przed opalaniem natryskowym warto odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Należy wydepilować ciało (najlepiej maksymalnie 24h wcześniej) oraz zrobić peeling (tego samego dnia/dzień wcześniej). Trzeba jednak pamiętać, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Dolną granicą jest doba przed opalaniem natryskowym. Skóra musi mieć czas na regenerację oraz żeby ewentualne czerwone kropki i zadrapania mogły zniknąć. Po wykonaniu depilacji nie powinno się nawilżać ciała, nie smarować go balsamem. Co ważne, przed samą wizytą w salonie nie należy używać perfum czy antyperspirantu. Nie powinno się również nakładać kremu ani podkładu na twarz. Efekty opalania natryskowego będą widoczne, jeśli skóra będzie sucha.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ OPALENIZNA NATRYSKOWA?

Wiele zależy od tego, jak pielęgnujemy swoją skórę. Z pewnością stosowanie się do zaleceń wydłuży efekt opalania. Najprawdopodobniej równomierny efekt powinien utrzymywać się na skórze przez 7-10 dni. Po upływie tego czasu opalenizna natryskowa zaczyna schodzić. Najszybciej znika pod pośladkami, pod biustem, pod kolanami oraz w okolicy pach. Jest to związane ze zwiększoną potliwością w tych miejscach i tarciu wywołanym przez ubranie. Jeśli na naszym ciele w trakcie schodzenia opalenizny pojawią się plamy, najprostszym rozwiązaniem będzie wykonanie peelingu.

CZY OPALANIE NATRYSKOWE NIE BRUDZI UBRAŃ?

Brudzi! Ale z łatwością można je wyprać, wszystko idealnie schodzi nawet w 30 stopniach. Po utrwaleniu opalenizny i pierwszej kąpieli, nie ma ryzyka pobrudzeń. Oczywiście należy pamiętać, iż w miejsach gdzie się intensywnie pocimy, szczególnie latem mogą wystąpić zabrudzenia spowodowane złuszczaniem się opalonego naskórka. Tuż po zabiegu najlepiej ubrać się coś w ciemnego i luźnego, co nie „zedrze” z Was koloru wstępnego

KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z ZABIEGU OPALANIA NATRYSKOWEGO?

Przede wszystkim opalanie natryskowe jest bezpieczne, to idealne rozwiązanie dla osób o bardzo jasnej karnacji oraz dla osób, które cenią sobie atrakcyjny wygląd, a nie chcą narażać swojej skóry na promieniowanie UV. Jest to też bezpieczna opcja opalania dla kobiet w ciąży!

KTO NIE POWINIEN OPALAĆ SIĘ NATRYSKOWO?

Przede wszystkim z opalania natryskowego powinny zrezygnować osoby cierpiące na wszelkie choroby skóry oraz mające świeże rany na ciele. Jeśli mamy wątpliwości, czy możemy skorzystać z tego zabiegu, warto poradzić się osoby, która wykonuje opalanie natryskowe. Głównymi przeciwwskazaniami są alergie skórne, łuszczyca, wypryski, trudno gojące się rany, nadmierna potliwość oraz astma.