LIPOSUKCJA KAWITACYJNA

Liposukcja kawitacyjna to zabieg polegający na rozrywaniu błony komórkowej komórek tkanki tłuszczowej przy pomocy fal ultradźwiękowych. Klasyczna liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, wymaga wykonania na skórze nacięć i wprowadzania do głębokich warstw tkanki specjalnych igieł, umożliwiających odessanie nadmiaru tłuszczu. Liposukcja kawitacyjna jest natomiast zabiegiem nieinwazyjnym, nie wymaga użycia skalpela ani długiego procesu gojeniapo zabiegu – można od razu po wykonaniu zabiegu wrócić do codziennych zajęć. Liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystując ultradźwięki o niskiej częstotliwości, wykonuje masaż głębszych warstw tkanek. Usprawnia to przepływ limfy, poprawia działanie układu krążeniowego i przemiany materii w komórkach. Dzięki tym właściwościom liposukcja kawitacyjna jest stosowana również jako zabieg zwalczający cellulit. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej działa odprężająco na mięśnie i znieczula skórę. Dodatkowo podczas wykonywania liposukcji kawitacyjnej aplikowane są preparaty odżywiające i pielęgnujące skórę, która dzięki rozgrzewającemu i odprężającemu działaniu zabiegu jest bardziej podatna na wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach.

JAK CZĘSTO NALEŻY WYKONYWAĆ ZABIEG LIPOSUKCJI KAWITACYJNEJ?

Zabieg zaleca się wykonywać w serii 6-10 zabiegów w zależności od wielkości obszaru ciała poddawanego usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest raz w tygodniu, następnie 1 raz w miesiącu dla utrwalenia efektów. Oczywiście liposukcja kawitacyjna nie jest magicznym sposobem na pozbycie się na zawsze tłuszczu z organizmu. Przy tendencji do tycia jedynie zdrowa i przemyślana dieta oraz ćwiczenia fizyczne w połączeniu ze zdrowym trybem życia są gwarancją utrzymania się efektów zabiegu na dłużej.

PRZECIWWSKAZANIA:

 1. Choroboy nowotworowe
 2. Okres ciąży oraz laktacji
 3. Przewlekłe choroby narządów wewnętrznych
 4. Prblemy z krzepliwością krwi
 5. Nadciśnienie tętnicze i niewydolność krążenia
 6. Osteoporoza
 7. Choroby o podłożu endykrologicznym
 8. Zmiany skórne oraz bakteryjne i wirusowe choroby skóry
 9. Przyjmowanie leków hormonalnych
 10. Wszczepiona sztuczna zastawka lub rozrusznik serca
 11. Cukrzyca
 12. Padaczka
 13. Niezagojone rany oraz ogólne osłabienie organizmu np. gorączka

EFEKTY

  usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, ujędrnienia skóry, odżywienia tkanek i zwiększenia elastyczności ciała, wysmuklenia oraz wymodelowania sylwetki, zredukowania cellulitu, usunięcia blizn zanikowych, redukcji rozstępów, stymulacji krążenia, pobudzenia procesów metabolicznych.