Kriolipoliza

Nazwa zabiegu pochodzi od dwóch wyrazów “krio” - lodowaty i “lipolizy”, czyli chemicznego rozkładu tłuszczu. Czym jest sama kriolipoliza? To nowoczesny i bezbolesny zabieg wykorzystujący zimno w walce ze zbędną tkanką tłuszczową. Komórki tłuszczowe są zamrażane i doprowadzane do rozpadu. Lipidy z komórek tłuszczowych są transportowane przez układ limfatyczny. Proces działa jedynie na tkankach tłuszczowych, nie ingerując w stan skóry, mięśni czy nerwów. Zabieg jest nieinwazyjny i działa bezpośrednio w miejscu poddanym kriolipolizie.

JAK CZĘSTO MOŻNA WYKONYWAĆ ZABIEG?

Liczba zabiegów kriolipolizy jest uzależniona od efektów, jakie pacjent chce uzyskać. Trzeba natomiast pamiętać, że zabiegi na tę samą część ciała powinna oddzielać co najmniej sześciotygodniowa przerwa. Pojedyncza sesja trwa około 45 minut, w jej trakcie można wykonać do 7 przyłożeń. Efekty kriolipolizy w pełni są widoczne po około 6 tygodniach terapii, jednak pierwsze rezultaty zauważyć można już po około 14 dniach. Utrzymują się one około pół roku. Czasami okazuje się, że efekty po jednym zabiegu są tak zadowalające, że nie ma potrzeby wykonywania kolejnych.

EFEKTY

Kriolipoliza zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej o ok. 30 – 40%. Ostateczne rezultaty widoczne są po czterech miesiącach i utrzymują się od tego czasu przez ok. pół roku.

PRZECIWWSKAZANIA:

 1. aktywna alergia skórna przejawiająca się stanem zapalnym skóry;
 2. stany zapalne organizmu;
 3. urazy skóry (w tym otarcia naskórka);
 4. infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe, grzybicze);
 5. wszelkie infekcje wirusowe i grzybiczne;
 6. tatuaż w miejscu, które ma być poddane zabiegowi;
 7. nadmierne spożywanie alkoholu;
 8. nowotwory;
 9. padaczka;
 10. łuszczyca, liszaj, bielactwo;
 11. choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie kończyn);
 12. krioglobulinemia;
 13. hemofilia;
 14. cukrzyca;
 15. zaburzenia krzepnięcia krwi;
 16. choroby nerek i wątroby;
 17. zaburzenia hormonalne;
 18. choroby serca, wszczepiony rozrusznik serca;
 19. nadczynność i niedoczynność tarczycy;
 20. miesiączka;
 21. ciąża, karmienie piersią.