Edndermologia:

Najlepsze efekty mogą osiągnąć osoby decydujące się na serię zabiegów w przypadku chęci zwalczenia cellulitu, modelowania sylwetki i wyszczuplenia ciała. Cellulit to tkanka składająca się z nienaturalnie rozrośniętych i nierównomiernie rozlokowanych w ciele komórek tłuszczowych obrośniętych tkanką włóknistą. Te uciskają naczynia limfatyczne i krwionośne, co prowadzi do niedotlenienia i powstania obrzęków. Zalegające komórki tłuszczowe namnażają się i tworzą fałdy tłuszczowe.Endermologia może powstrzymać powstawanie cellulitu, ale też cofnąć istniejące już efekty tego procesu. Taki zabieg dotlenia skórę i przyspiesza krążenie, dzięki czemu pobudza proces samoistnej odnowy biologicznej. Dzięki pobudzeniu metabolizmu organizm szybciej usuwa toksyny i tłuszcz.Endermologia często stosowana jest jako zabieg odmładzający. Zabieg intensywnie pobudza komórki tkanki łącznej do produkcji białek młodości – kolagenu i elastyny. Te substancje odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Endermologia może być stosowana na twarzy, szyi oraz dekolcie. Dzięki temu możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek, poprawa konturów ust, twarzy i oczu, a także poprawa elastyczności oraz ogólnej kondycji skóry twarzy.

Endermologia, tak jak inne rodzaje masażu, wpływa nie tylko na stan skóry i mięśni, ale też na samopoczucie pacjenta. Podczas tego zabiegu w organizmie wydzielają się endorfiny, a dzięki temu możliwe jest zmniejszenie odczuwania bólu i wyzwolenie uczucia odprężenia i szczęścia. Ten rodzaj masażu wspomoże walkę z obrzękami, ponieważ reguluje przepływ limfy oraz krwi w organizmie, a także z bólami mięśni, kości i stawów. Może być też korzystna w przypadku leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien.

Efekty:

Z jaką częstotliwością korzystać?

Jeden zabieg endermologii nie wystarczy. Wszystko oczywiście zależy od konkretnego przypadku, jednak zaleca się wykonywać go 2-3 razy w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie, a następnie 1-2 razy w tygodniu. Najlepsze rezultaty można uzyskać, decydując się na całą serię około 10-20 zabiegów. Dla podtrzymania uzyskanych rezultatów można jeszcze zgłaszać się na usuwanie cellulitu 1 raz w miesiącu.

Przeciwwskazania: